LightBurn Kurulumu (Windows)

  • 1 Replies
  • 8283 Views
LightBurn Kurulumu (Windows)
« on: October 25, 2018, 05:46:37 PM »
Öncelikle https://lightburnsoftware.com/pages/trial-version-try-before-you-buy adresine giderek programın sisteminize uygun versiyonunu indiriniz.Eğer programı çalıştırırken "api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll eksik" uyarısı alırsanız, aşağıdaki windows güncellemelerinden sisteminize uygun olanı indirmeyi deneyebilirsiniz fakat en az servis paket 1'li bir windows7 işletim istemine veya yukarısına ihtiyacınız olacaktır.
https://support.microsoft.com/en-us/help/2999226/update-for-universal-c-runtime-in-windows
İlerleyerek programı kurunuz, deneme sürümünü etkinleştirdikten sonra karşınıza çıkan pencereden grbl seçerek ilerleyiniz.
Serial/USB Seçerek ilerleyiniz.
Makinenize bir isim vererek, alt kısımdaki X (yatay eksen) ve Y (dikey eksen) ölçülerini milimetre olarak girerek ilerleyiniz.
Aşağıda görüldüğü gibi makinenizin referans ayarlarını yapıp ilerleyiniz.
Finish butonu üzerine tıklayarak kurulumu tamamlayınız.
LightBurn'ü kapatıp tekrar açınız ve ekranın sağ alt kısmından makinenize bağlanınız. Aşağıda görünen com3 sizde farklı olabilir. com2, com4, com5, com6 gibi...
LightBurn bağlandığında cihazınızla haberleşmeye başlayacaktır, iletişimi Console bölümünden izleyebilirsiniz.
Not: Usb bağlantısını yaptığınız halde bilgisayarınız makinenizi donanım olarak tanıyamıyor ve bilinmeyen aygıt olarak algılıyorsa aşağıdaki listeden sisteminize uygun sürücüyü indirerek kurabilirsiniz.

(Dikkat: Artık GRBL LightDrive firmware arduino uno geliştirme kartları üzerine yazılmıyor)Sadece üyelerimiz sürücü dosyalarını konu altında ek dosyalar olarak görebilir ve indirebilirler.

Dikkat: Eğer sıkıştırılmış .rar dosyası olarak indirdiğiniz sürücü arşiv dosyası açılmıyor veya arşiv hasarlı vs. gibi uyarılar alıyorsanız https://rarlab.com adresinden winrar'ın güncel sürümünü indirerek kurunuz, daha sonra .rar arşiv dosyası üzerine sağ tıklayıp buraya çıkart dediğinizde sürücü arşivi sorunsuz olarak açılacaktır.« Last Edit: March 15, 2020, 03:05:36 PM by Tanju Ergan »

Ynt: LightBurn Kurulumu
« Reply #1 on: October 26, 2018, 08:27:24 AM »
Çok başarılı olmuş elinize sağlık. Kurulum sonrası diğer aşamaları da eklemek lazım. Sanırım bizlere biraz iş düşüyor.