LightBurn Kurulumu

  • 1 Yanıt
  • 6543 Gösterim
LightBurn Kurulumu
« : Ekim 25, 2018, 05:46:37 ÖS »
Öncelikle https://lightburnsoftware.com/pages/trial-version-try-before-you-buy adresine giderek programın sisteminize uygun versiyonunu indiriniz.Eğer programı kurarken aşağıdaki gibi bir uyarı alırsanız, Ek bilgi yazısına tıklayınız ve daha sonra açılan pencerede Yine de çalıştır butonuna tıklayınız.Eğer programı çalıştırırken "api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll eksik" uyarısı alırsanız, aşağıdaki windows güncellemelerinden sisteminize uygun olanı yükleyip bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.
https://support.microsoft.com/en-us/help/2999226/update-for-universal-c-runtime-in-windows
İlerleyerek programı kurunuz, deneme sürümünü etkinleştirdikten sonra karşınıza çıkan pencereden grbl seçerek ilerleyiniz.
Serial/USB Seçerek ilerleyiniz.
Makinenize bir isim vererek, alt kısımdaki X (yatay eksen) ve Y (dikey eksen) ölçülerini milimetre olarak girerek ilerleyiniz.
Aşağıda görüldüğü gibi makinenizin referans ayarlarını yapıp ilerleyiniz.
Finish butonu üzerine tıklayarak kurulumu tamamlayınız.
LightBurn'ü kapatıp tekrar açınız ve ekranın sağ alt kısmından makinenize bağlanınız. Aşağıda görünen com3 sizde farklı olabilir. com2, com4, com5, com6 gibi...
LightBurn bağlandığında cihazınızla haberleşmeye başlayacaktır, iletişimi Console bölümünden izleyebilirsiniz.
LightBurn ve LightDrive'ın ayrıcalıklı dünyasına hoş geldiniz :)Not: Usb bağlantısını yaptığınız halde bilgisayarınız makinenizi donanım olarak tanıyamıyor ve bilinmeyen aygıt olarak algılıyorsa aşağıdaki listeden sisteminize uygun sürücüyü indirerek kurabilirsiniz. (LightDrive firmware, arduino uno geliştirme kartları üzerine yazılmıştır ve kartın altı yeşil renktedir)

Eğer sıkıştırılmış .rar dosyası olarak indirdiğiniz sürücü arşiv dosyası açılmıyor veya arşiv hasarlı vs. gibi uyarılar alıyorsanız https://rarlab.com adresinden winrar'ın güncel sürümünü indirerek kurunuz, daha sonra .rar arşiv dosyası üzerine sağ tıklayıp buraya çıkart dediğinizde sürücü arşivi sorunsuz olarak açılacaktır.


Eğer LightDrive white serisi kontrol kartına sahipseniz, genelde herhangi bir sürücü yüklemenize gerek kalmayacaktır. Fakat nadir orlarak otomatik güncellemeleri kapalı windows sürümlerinde kartınız bilinmeyen aygıt olarak tanınabilir. Bu gibi durumda aşağıdaki sürücüyü indirip kartınızı aygıt yöneticisinden, sücüyü güncelleştir diyerek tanıtabilirsiniz. (LightDrive White firmware, orjinal arduino uno geliştirme kartları üzerine yazılmıştır ve kartın altı beyaz renktedir)

« Son Düzenleme: Şubat 22, 2019, 03:22:56 ÖÖ Gönderen: Tanju Ergan »

Ynt: LightBurn Kurulumu
« Yanıtla #1 : Ekim 26, 2018, 08:27:24 ÖÖ »
Çok başarılı olmuş elinize sağlık. Kurulum sonrası diğer aşamaları da eklemek lazım. Sanırım bizlere biraz iş düşüyor.